Aircross na Vysočině

admin5143

Pátek, 10, Květen, 2019

Na první jízdu s C5 Aircross jsem se těšil. Vzal jsem ho na Vysočinu, do kraje kopců, zatáček a úzkých cest a jak jsem očekával, vedli si naprosto skvěle. Už při nastoupení jsem zapadl do pohodlné sedačky a celkově mě zaujal interiér, který není přeplácaný, je jednoduchý a snadno ovladatelný. Auto jsem pořádně otestoval na dálnici, kde mělo trošku problémy s akcelerací, ale věřím, že ve vyšším objemu tomu bude jinak. Nesmím opomenout odhlučnění, které se Citroenu povedlo na jedničku.

Auto jsme vytáhli na zámek nedaleko od Pacova, kde je „pěkná“ točitá silnice. Ani zde nezklamalo. Byl jsem překvapený z toho, jak v zatáčkách drží a samozřejmě jsem chtěl také otestovat tlumiče. Popravdě jsem si říkal, že to bude úplně stejné, jako u všech aut, ale mýlil jsem se. Já osobně nejsem až takový znalec aut, ale musím říct, že na jízdě v náročnějším terénu to znát bylo.

Když bych to měl shrnout, tak se C5 Aircross povedl. Samozřejmě, že všechno má své pro i proti, ale u mě převažovalo určitě pro. Takže můžu jen doporučit, ať už ke koupi, nebo k objednání testovací jízdy zde na hlavní stránce webu.